خودرو ,پیش‌فروش ,مجوز ,تجارت ,صنعت، ,وزارت ,پیش‌فروش خودرو ,صنعت، معدن ,مجوز پیش‌فروش ,خودداری کنند ,خرید خودرو

برای جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی صورت گرفت؛

تاريخ 1395/09/21 ساعت 14:51

وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعیه ای به مردم هشدار داد از انعقاد قرارداد در قالب پیش فروش و یا پرداخت وجه خرید خودرو به شرکت‌های فاقد مجوز پیش‌فروش خودداری کنند.

 

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برای پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از عدم ایفای تعهدات شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو اعم از تولیدکنندگان داخلی و یا واردکنندگان و لزوم نظارت و کنترل بر عرضه خودرو به شکل پیش فروش و براساس ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مصوب ۲۸ فروردین ۹۵، باردیگر تاکید می‌شود که پیش‌فروش خودرو فقط پس از اخذ مجوز از وزارت  صنعت، معدن و تجارت مجاز است.

این وزارتخانه از تمام متقاضیان خرید خودرو درخواست کرد تا از هرگونه انعقاد قرارداد در قالب پیش‌فروش خودرو و یا پرداخت وجه به شرکت‌هایی که فاقد مجوز پیش‌فروش صادره از این وزارتخانه می‌باشند، اکیداً خودداری کنند.

گفتنی است ارایه مجوزهایی از قبیل پروانه کسب معتبر از اتحادیه‌ ذیربط و یا گواهی نمایندگی رسمی از مرکز اصناف و بازرگانان به هیچ عنوان مجوز پیش‌فروش خودرو تلقی نمی‌ شود.

منبع:مهر

منبع اصلی مطلب : اخذ کارت بازرگانی و عضویت
برچسب ها : خودرو ,پیش‌فروش ,مجوز ,تجارت ,صنعت، ,وزارت ,پیش‌فروش خودرو ,صنعت، معدن ,مجوز پیش‌فروش ,خودداری کنند ,خرید خودرو
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : هشدار وزارت صنعت به پیش خریداران خودرو