سهام ,عدالت ,آزادسازی ,سازمان ,خصوصی‌سازی ,اساس ,سهام عدالت ,سازمان خصوصی‌سازی ,آزادسازی سهام ,عدالت برای ,بیان اینکه ,رئیس سازمان خصوصی‌ساز

پوری‌حسینی در نشست خبری عنوان کرد

تاريخ 1395/09/21 ساعت 13:31

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از فراهم شدن مقدمات آزادسازی سهام عدالت و ارسال صورتحساب برای همه مشمولان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اصل 44 تخصیص سهام عدالت برای آن دسته از افرادی که برای این طرح ثبت نام نکرده‌اند در وقت مناسب انجام خواهد شد.

 

 میرعلی اشرف پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی در نشست خبری صبح امروز خود با خبرنگاران با اشاره به جزئیات مصوبه شورای عالی اصل 44 قانون اساسی گفت: تا قبل از پایان امسال صورتحساب تخصیص سهام عدالت برای حدود 49 میلیون نفر از مشمولان بر اساس اطلاعات شناسنامه‌ای آنها و از طریق اینترنت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای اصل 44 قانون اساسی همه شش دهک درآمدی مشمول دریافت سهام عدالت خواهند بود، عنوان کرد: درباره آن دسته از افرادی که هنوز به عنوان مشمولان سهام عدالت شناسایی و یا ثبت‌نام نکرده‌اند،مصوبه شورای عالی اصل 44 به سازمان خصوصی‌سازی این اجازه را داده است تا در وقت مناسب پیشنهاد خود را برای افزودن به مشمولان سهام عدالت ارائه دهد.

بر این اساس 31 میلیون نفر ایرانی که هنوز در طرح سهام عدالت ثبت‌نام نکرده‌اند در وقت مناسبی به عنوان جامانده‌ها از این طرح پیشنهاد برای تخصیص سهام برای این افراد صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با توجه به برگزاری با تأخیر مجامع سالیانه برخی بانک‌ها، سازمان خصوصی‌سازی چه رقمی از بابت سود پرداختی به سبد سهام عدالت در نظر گرفته است، گفت: با توجه به تأخیر برگزاری مجامع این بانک‌ها همان سودی که در مجامع آنها که بسیار کمتر از سال‌های گذشته بود به عنوان سود تقسیمی منظور شده در مبلغ هزار و 300 میلیارد تومان سود انتظاری از بابت مجامع امسال لحاظ شده است و به حساب آنها منظور کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که لایحه آزادسازی سهام عدالت در چه زمانی از سوی رئیس‌جمهور به امضا خواهد رسید و به مجلس ارائه خواهد شد، پاسخ داد: در مورد لایحه آزادسازی سهام عدالت دفتر ریاست جمهوری اطلاع رسانی خواهد کرد. در این زمینه سازمان خصوصی‌سازی دخالتی ندارد و انتظار می‌رود تا در موعد مناسب این لایحه به مجلس تقدیم شود.

پوری حسینی با بیان اینکه سهام عدالت برای اموات نیز معتبر خواهد بود، گفت: پس از انجام فرایند آزادسازی سهام عدالت از طریق بستر اینترنت به مرور با معرفی مکانی مشخص به بازماندگان مشمولانی که طی سال‌های اخیر درگذشته‌اند می‌توانند مراجعه کرده و از حقوق خود برخوردار شوند. در عین حال تخصیص برای مشمولان دو دهک اول درآمدی بر اساس وضع حال آنها خواهد بود که انجام می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه آزادسازی سهام عدالت هیچ ربطی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 96 ندارد، گفت: سازمان خصوصی‌سازی بر اساس وظایفی که بر عهده آن نهاده شده پاسخگوی 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت است و قوانین و مقررات را اجرا می‌کند،از این رو تاریخ آزادسازی سهام عدالت جلو یا عقب نرفته و ربطی به انتخابات ریاست جمهوری ندارد.

وی در عین حال توصیه کرد مشمولان سهام عدالت که تمایل دارند با پرداخت نقدی مابقی سهام خود را آزاد کنند در صورت برخوردار از پول مازاد به این کار اقدام کنند و در غیر اینصورت خود را در فشار تأمین نقدینگی قرار ندهند.

منبع: فارس

منبع اصلی مطلب : اخذ کارت بازرگانی و عضویت
برچسب ها : سهام ,عدالت ,آزادسازی ,سازمان ,خصوصی‌سازی ,اساس ,سهام عدالت ,سازمان خصوصی‌سازی ,آزادسازی سهام ,عدالت برای ,بیان اینکه ,رئیس سازمان خصوصی‌ساز
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : آزادسازی سهام عدالت ربطی به انتخابات ندارد