هزار ,تولید ,شرکت ,بین‌المللی ,مدیرعامل ,اشاره ,مدیرعامل شرکت ,شرکت‌های بین‌المللی ,امکان تولید ,مراد علیزاده ,کشور اضافه

مدیرعامل شرکت ملی مس:

تاريخ 1395/09/21 ساعت 13:30

مدیرعامل شرکت ملی مس با بیان اینکه در حوزه مس هیچ ذخیره جدیدی به ذخایر کشور اضافه نشده است،‌ گفت: برای اکتشافات جدید با فناوری‌های نو نیازمند همکاری با شرکت‌های بین‌المللی هستیم.

 

 احمد مراد علیزاده در دومین اجلاس بین‌المللی معدن و صنایع معدنی، اظهار داشت: در حال حاضر اجرای 18 طرح را در دستور کار داریم که 5 طرح به ارزش یک میلیارد دلار طی سال جاری به تولید می‌رسد. 

وی با اشاره به ایجاد 3 جوینت‌ونچر با شرکت‌های بین‌المللی ژاپنی، انگلیسی - کانادایی و گرجستانی، گفت: این همکاری‌ها بعد از برجام شکل گرفته و برای انجام فعالیت‌های اکتشافی باز هم به حضور شرکت‌های بین‌المللی نیازمندیم.

مدیرعامل شرکت ملی مس با اشاره به وجود ذخایر مس در دو منطقه فعال کرمان و آذربایجان، گفت: باید به سمت توسعه زیرساخت‌ها و رشد اکتشافات معدنی حرکت کنیم. 

مراد علیزاده با اشاره به ذخیره 28 میلیون تنی خاک سولفوره در معدن مس سرچشمه و امکان تولید 610 هزار تن کنسانتره مس با عیار 25 درصد، گفت: ذخیره معدن مس میدوک نیز 180 میلیون تن برآورد شده که امکان تولید 140 هزار تن کنسانتره مس با عیار 25 درصد فراهم است.

به گفته وی، سالانه 300 هزار تن کنسانتره مس با عیار 25 درصد در معدن مس سونگول آذربایجان تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: در سال 93 حدود 214 هزار تن مس محتوا تولید شده، در سال گذشته 259 هزار تن و امسال 280 هزار تن مس محتوا در کشور به تولید رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی مس با اشاره به اشتغال 18 هزار و 700 نفر در شرکت ملی مس، گفت: بهره‌وری نیروی انسانی در 4 سال گذشته 9.7 تن بود که در حال حاضر به 14.5 تن رسیده و البته متوسط دنیا 23 تن است.

منبع: فارس

منبع اصلی مطلب : اخذ کارت بازرگانی و عضویت
برچسب ها : هزار ,تولید ,شرکت ,بین‌المللی ,مدیرعامل ,اشاره ,مدیرعامل شرکت ,شرکت‌های بین‌المللی ,امکان تولید ,مراد علیزاده ,کشور اضافه
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : ذخیره جدیدی در حوزه مس به ذخایر کشور اضافه نشده است